Hiszpania


Idź do treści

Kultura i turystyka

Barcelonę można zaliczyć do grupy najpiękniejszych miast Europy. Na każdym kroku można spotkać zabytkową architekturę, urokliwe uliczki i parki. W 1992 roku miasto organizowało Letnie Igrzyska Olimpijskie, przez co stało się jeszcze bardziej z znane wśród turystów zagranicznych.

Lloret de Mar jest miastem w Hiszpanii leżącym przy katalońskim wybrzeżu Costa Brava. Jest to dość znany kurort oraz uzdrowisko. Postaram się w skrócie opisać to miasto ,ponieważ odwiedza je dość duża liczba turystów i jest dość ciekawym i dobrym miejscem na spędzenie wakacji.
Pierwsza osada powstała w tym miejscu ok. 2000 lat temu. Zamieszkiwali tu Iberowie, a później Rzymianie. Miasto zostało założone w 1409 roku przez piratów z Tossa de Mar jako baza wypadowa ataków na aragońskie statki. Znajduje się tu także budynek, w którym przebywał Francisco Franco.
Jako ciekawostkę można dodac , że Lloret jest miejscem akcji polskiego serialu Pamiętniki z wakacji, produkowanego przez Polsat.

Atrakcje turystyczne:

  • gotycki kościół z początku XV w. z kolorowymi dachówkami,
  • ufortyfikowany, prywatny zamek z 1929 r.,
  • pomnik sardany,
  • cmentarz z nagrobkami w stylu katalońskiej secesji ,
  • pomnik żony rybaka,
  • ogrody św. Klotyldy.


Najlepszy okres na podróż do Hiszpanii to miesiące od maja do września. W południowych regionach kraju przyjemnie jest również w październiku i kwietniu. W okresach tych można liczyć na ładną i ciepłą pogodę. Często jednak zdarzają się dokuczliwe upały.
Szczyt sezonu turystycznego w Hiszpanii przypada na sierpień. Wtedy to regiony nadmorskie przeżywają istne oblężenie, podczas gdy maista położone w głębi kraju sprawiają wrażenie wyludnionych. Hiszpanię co roku odwiedza około 30 milionów turystów. Nalezy pamietać, aby w miesiącach letnich nigdy nie jechać "w ciemno", bez dokonanej wcześniej rezerwacji. Z kolei podróżowanie u schyłku sezonu ma swoje zalety, głównie w postaci znacznie niższych cen. Należy jednak wziąść pod uwagę, iż po sezonie wiele miejscowości turystycznych przypomina "miasta duchów".
Jeżeli nie lubimy tłumów na plaży, warto wybrać się w pobliże Malagi, Huelvy i Almerii, gdzie można znaleźć piękne, ciche i spokojne plaże. Najbardziej zatłoczone plaże znajdziemy na Costa de la Luz oraz Costa del Sol.
Hiszpania to oczywiście nie tylko plaże i spędzanie czasu na leniuchowaniu. Hiszpańskie miasta mają wiele do zaoferowania turystom pragnącym zapoznać się z historią i kulturą kraju. Pobyt w Hiszpanii można również spędzić nieco bardziej aktywnie, wybierajać się na wycieczkę np. w góry. Dobrym wyborem na górskie wędrówki są Pireneje, zwłaszcza w rejonie Aragon. W zimę można również poszusować na nartach w jednym z kurortów w górach Sierra Nevada.


Powrót do treści | Wróć do menu głównego